Інсульт, пневмонія та анемія викликають різні типи задишки
Серцево-судинні захворювання нерідко закінчуються такими гострими нападами, як ішемічний, кардіоемболічний, субарахноїдальний та геморагічний інсульт. Будь-яке загострення (у тому числі апоплексичний удар, розрив аневризми, тромбоз, крововилив у мозок) має свої властивості, свої особливості. Задишка є однією з таких ознак, які сповіщають про кризу, що наближається. Згідно з експертною думкою, інсульт, пневмонія та анемія викликають різні типи задишки. Зрозуміло, задишка може з’явитися у здорового громадянина чи громадянки, але можна навчитися відрізняти одну від іншої. Невролог, який представляє приватний дім престарілих «Родова Резиденція» (Одеса, Одеська область), розповів про те, як не пропустити початок серйозного захворювання або загострення судинної патології — наприклад, ТІА (транзиторна ішемічна атака).
Симптоми інсульту, анемія або пневмонія можуть виявлятися як задишка
- Цілком природно, що людина може почастішати дихання. Це цілком можливо під час занять спортом, під час підйому по сходах, під час сильного переживання, при емоційному підйомі або навпаки — у хвилини тривоги та страху.
- Задишка залежить від кількох фізичних показників: вага тіла, рівень АТ (артеріальний тиск) і навіть від того, скільки годин людина спала минулої ночі.
- Таким чином, фізичне навантаження під час роботи або вправ, високий рівень перевтоми, стрес, напад фобії або безсоння можуть так чи інакше викликати напад задишки. Однак причина можлива більш патогенної властивості. Вся справа може бути в тому, що метаболізм індивіда зараз аж ніяк не в найкращій формі, є легеневі патології або стрімко розвивається цукровий діабет II типу.
- Насправді, уточнює невролог, за допомогою задишки організм людини пристосовується до поточного стану. Саме тому змінюється глибина, ритм та частота в самому процесі дихання. Не можна забувати, що кисень живить кожну клітину людського організму. Якщо порушується подача кисню до якогось органу чи групи органічних тканин, дихальний центр негайно реагує на цей дефіцит, оскільки у крові зростає відсоток вмісту вуглекислого газу. Організм сприймає таку ситуацію як збій. У зв’язку з цим головний мозок дає відповідний імпульс органам дихання і людина починає дихати частіше, ніж вона це робить у нормальному стані.
- Згідно з експертною думкою, прискорене дихання може бути безпосередньо пов’язане з легеневими або серцево-судинними патологіями, з різними ситуаціями в процесі обміну речовин; найчастіше його провокує алергія, психологічний стан, неврологічні порушення. Причиною може бути механічна перешкода для надходження достатнього об’єму повітря до легеневого апарату. Йдеться про такий небезпечний алергічний інцидент, як, наприклад, набряк гортані. Кашель та задишка також можуть бути викликані присутністю стороннього предмета в гортані, бронхах та горлі. Само собою, що такий дискомфорт стає причиною захисної реакції організму, який намагається позбавитися від стороннього тіла всіма доступними засобами.
- Часте дихання провокується будь-якими проблемами дихальних шляхах. Це може бути бронхіт, мокротиння, що забили бронхи та викликають спазм, затиснення. Природно, що з’являється задишка, кашель, серце прискорено б’ється, набрякають кінцівки, у грудях відчувається больовий синдром. У гіршому випадку можлива тромбоемболія, коли венозна кров із ноги потрапляє до легеневої артерії. Підкреслимо, що це надзвичайно небезпечний стан і задишка є одним з найбільш м’яких симптомів.
- Прискорене дихання провокує пневмонія. Температура організму підвищується, організм викликає задишку як реакцію на дуже небезпечний стан, оскільки людина починає задихатися у такому спертому і задушливому становищі бездіяльності дихальної системи. У такому разі потрібна негайна медикаментозна терапія. Ліки призначає лікар на основі термінової діагностики — це УЗД (ультразвукове дослідження), рентген, КТ (комп’ютерна томографія).
- Задишка переважно є ознакою серцевого захворювання на гострій стадії (інфаркт міокарда, ішемічна хвороба серця). Надзвичайно інтенсивна робота носоглотки та серця, яке не встигає наситити потрібним обсягом кисню серцеві м’язи (міокард), є дуже тривожною ознакою. Необхідний терміновий виклик медиків — нерідко буває так, що швидка медична допомога здатна врятувати життя пацієнта.
- Інсульт, ішемія — це загострення патології, які не виникають на порожньому місці. Зазвичай їм передують хронічні захворювання судинної системи, коли у судинах утворюються атеросклеротичні бляшки. Згубний атеросклероз патогенно впливає на весь організм. Від будь-якого, навіть найменшого навантаження виникає задишка, якщо судини перебувають у жалюгідному стані. Причина проста. Наприклад, при підйомі сходами збільшується потреба в кисні, який надходить у ході кровообігу, але судини не в змозі пропускати великі обсяги крові, тому кровотік залишається в тих же рамках, що вже недостатні на даний момент. Організм намагається заповнити дефіцит з допомогою прискореного дихання.
- У такому положенні можливий міокардит (запалення середнього шару серцевого м’яза), перикардит (запалення вісцеральної оболонки серця), що супроводжуються болями у грудній клітці, підвищенням температури тіла та нестачею повітря, яку організм намагається поповнити. Саме так виникає задишка.
Реабілітація та реновація — це приватний дім пристарілих в Одесі
Кваліфіковане обслуговування, постійні огляди лікаря та увага персоналу, чергова медсестра та цілодобові послуги доглядальниці, фізіотерапія, лікувальний масаж, фізкультура та гімнастика доступні за дуже демократичною ціною для мешканців регіону Одеська область. Задишка може бути випадковим явищем, але, на жаль, може виявитися ознакою небезпечного захворювання. Проходьте обстеження та записуйтесь на прийом до невролога. До послуг стривожених пацієнтів та їх дбайливих родичів амбулаторія та денний стаціонар з повним комплексом відновлення.
- Ізмаїл
- Чорноморськ
- Овідіополь
- Подільськ
- Південне
- Кілія
- Рені
- Балта
- Роздільна
- Болград
- Білгород-Дністровський
- Арциз
- Київський район
- Пересипський район
- Приморський район
- Хаджибейський район
- Таїрова
- Черемушки
- Великий Фонтан
- Вузовський
- Дерибасівка
- Шкільний
- Чубаївка
- Царське село
- Люстдорф
- Чорноморка
- Бурлача Балка
- Червоний хутір
- Аль-Таїр
- Райдужний
- Пересип
- Лузанівка
- Крижанівка
- Нова Дофінівка
- Селище Котовського
- Слобідка
- Молдаванка
- Дальні Млини
- Ближні Млини
- Застава I
- Застава II
- Бугаївка
- Воронцовка
- Ленселище
- Селище Цукрове
- Більшовик
- Куяльник
- Фонтанка
- Ліски
- Олександрівка
- Крива Балка
- Курсаки
- Відрада
- Аркадія
- Ланжерон
- Сахалінчик
rodovaresidencia@gmail.com