Догляд після перелому шийки стегна
Приватний пансіонат для літніх «Родова Резиденція» надасть догляд за лежачими пацієнтами після травми кульшового суглоба, хребетного стовпа та перелому шийки стегна
Люди з особливими потребами, що досягли поважних років, часто зазнають травм, наслідки яких дуже складно усунути без професійної медичної допомоги. Ризики збільшує той факт, що нерідко в літньому віці людини її кістки стають дуже крихкими. Переважно у жінок часто діагностується остеопороз, коли кістковий каркас відчутно втрачає кальцій та утворюється помітний дисбаланс між руйнуванням старої кістки та утворенням нової. Зростання розлому надзвичайно утруднено та сповільнено. У такій ситуації будь-який перелом, особливо складний, коли ламається хірургічна шийка, потребує тривалого лікування та особливого обслуговування. Кістка дуже довго зростається, і хворому потрібна тривала та кваліфікована опіка. У зв’язку з цим зазначимо, що для мешканців регіону Одеська область приватний пансіонат для літніх «Родова Резиденція» недорого надасть догляд за пацієнтами після травми кульшового суглоба, хребетного стовпа та перелому шийки стегна. Ціна такої послуги, як догляд після перелому шийки стегна досить низька, щоб бути прийнятною для більшості українських сімей, які проживають у місті Одеса. Помірна вартість сервісу продиктована економічними труднощами, що є актуальними для всіх жителів країни, та прагненням адміністрації установи надати допомогу співвітчизникам у важких обставинах.
Як довго гоїться чи зростається перелом шийки стегна?
- Якщо немає додаткових ускладнень, то зрощення кістки в середньому займає близько 5-6 місяців. Цей тимчасовий період є актуальним для вікової групи 65+.
- Під час лікування категорично заборонено спиратися на зламану ногу. При ходьбі використовуються милиці, що дозволяють виключити напругу на кінцівку, в якій зламана шийка стегна.
- Найчастіше зламану ногу оперують, оскільки є необхідність зібрати кісткові уламки належним чином і зробити репозицію.
- Найчастіше (для молодої та середньої вікових груп) для цієї мети застосовуються відповідні імпланти, за допомогою яких вдається уникнути неправильного зрощення кісток, утворення некрозу головки та деформації всього кульшового суглоба.
- Однак вищеописана операція — остеосинтез — традиційно не проводиться при травмі пацієнта, вік якого перевищує 60 років, оскільки існує дуже мала ймовірність того, що імплантати повністю приживуться і перелом зросте.
Чи можлива ходьба після перелому шийки стегна?
Ходити постраждалий, звичайно, буде, але далеко не відразу. Відразу після травми людина не здатна не те, що кудись піти, але не може стояти і навіть сидіти. У лежачому становищі відносно молоді люди або громадяни середнього віку з подібним переломом залишаються в горизонтальному положенні протягом 3-4 діб. Після відповідного лікування розпочинаються обережні спроби пересуватися з обов’язковою допомогою ззовні.
Реабілітація після перелому шийки стегна для пацієнтів похилого віку
- Насамперед бажано протягом 1,5-2 тижнів пацієнт перебуває у нерухомому стані. Приватний дім пристарілих (Одеса) забезпечує такі умови, в яких поруч із постраждалим знаходиться персонал. Це необхідно для того, щоб людина не відчувала дискомфорту, який пов’язаний з гігієнічними процедурами. Крім цього, важливою є профілактика пролежнів, які утворюються при тривалому лежанні в одному положенні. Протирання та змащування ділянок тіла запобігає запаленню м’яких тканин.
- У цей період дуже важливою є психологічна підтримка літньої людини. Дуже допомагає в цій ситуації присутність доброзичливих сусідів та добросердечних доглядальниць. Хороша, приємна компанія допомагає підтримати оптимізм — депресія, стрес і тривога відступають, а лікування протікає набагато успішніше.
- Поступово в положенні лежачи починається ЛФК (лікувальна фізкультура) — спочатку це обертальні, кругові рухи стопою пошкодженої ноги. Підкреслимо, що всі вправи контролює реабілітолог чи рефлексотерапевт.
- Те саме відноситься меншою мірою до вправ у рамках дихальної гімнастики, яка сприяє зміцненню органів дихання та нормалізації загального кровообігу. На пізніших термінах пацієнт уже використовує дихальну систему в садовій території, яка прилягає до санаторію для людей похилого віку. Тут насичення організму та головного мозку киснем відбувається за рахунок морського та степового бризу, який створює чудову оздоровчу атмосферу.
- Від першого до наступних сеансів також зміцнюються м’язи кульшового та гомілковостопного суглобів. Так, поетапно кінцівка потерпілого приходить у норму, і він починає дуже обережно пересуватися за допомогою милиць та за безпосередньої участі лікаря, медсестри чи доглядальниці.
- Дуже допомагають лікувальний масаж, який виконує професійний масажист, та різноманітна фізіотерапія (магнітотерапія, електростимуляція, електросон та інші методи), що проходить під контролем досвідченого фізіотерапевта.
- Терапевт, невролог та реабілітолог щодня спілкуються з постояльцем оздоровчого геріатричного закладу, коригують реабілітаційну програму, залежно від результатів терапевтичних заходів збільшують чи послаблюють навантаження.
Допомога постояльцям з першого дня поселення у дім престарілих «Родова Резиденція» Одеса
- Послуги доглядальниці, няні та всього доброзичливого персоналу буквально ставлять гостей пансіонату на ноги. Тут раді кожному!
- Цілодобова опіка, допомога у здійсненні гігієнічних процедур (зміна підгузників, нижньої та постільної білизни, відвідування туалету та душу, умивання), одягання, годування з ложечки.
- Вологе прибирання кожного приміщення та провітрювання будівлі виконуються щодня. Регулярна бактерицидна дезінфекція цілий рік виключає поширення вірусних та респіраторних інфекцій.
- Дієтичне харчування 5 разів на день — раціон складається з білка (легкі сорти м’яса та риби, курячі яйця), корисних круп, овочів, бобових культур, цільнозернового хліба, кисломолочної продукції та фруктів. Смачні та поживні страви готуються лише із свіжих продуктів.
- Реабілітаційні програми (масаж, ЛФК, фізіотерапія) посилюють регенерацію тканин, покращують емоційне тло, зміцнюють бажання одужати та повернутися до самостійного життя.
Окремо додамо, що суспільство однолітків, які переживають подібні проблеми зі здоров’ям, дуже відволікає від негативного сприйняття реальності та сприяє когнітивній активності. У своєму колі літні українці та українки охоче відвідують оздоровчі заходи. У них швидше відновлюється мислення після травм, і навіть стабілізується позитивний настрій. У хорошій компанії її учасники підтримують один одного і під час проходження терапії, і в години культурного дозвілля, і під час щоденних прогулянок на свіжому повітрі садовою територією, до яких невдовзі дозволяє повернутися кваліфікований догляд після перелому шийки стегна.
- Ізмаїл
- Чорноморськ
- Овідіополь
- Подільськ
- Південне
- Кілія
- Рені
- Балта
- Роздільна
- Болград
- Білгород-Дністровський
- Арциз
- Київський район
- Пересипський район
- Приморський район
- Хаджибейський район
- Таїрова
- Черемушки
- Великий Фонтан
- Вузовський
- Дерибасівка
- Шкільний
- Чубаївка
- Царське село
- Люстдорф
- Чорноморка
- Бурлача Балка
- Червоний хутір
- Аль-Таїр
- Райдужний
- Пересип
- Лузанівка
- Крижанівка
- Нова Дофінівка
- Селище Котовського
- Слобідка
- Молдаванка
- Дальні Млини
- Ближні Млини
- Застава I
- Застава II
- Бугаївка
- Воронцовка
- Ленселище
- Селище Цукрове
- Більшовик
- Куяльник
- Фонтанка
- Ліски
- Олександрівка
- Крива Балка
- Курсаки
- Відрада
- Аркадія
- Ланжерон
- Сахалінчик
rodovaresidencia@gmail.com